Čtení Bible v průběhu 24 hodin

Čtení Bible v průběhu 24 hodin – WEB

Celodenní a celonoční čtení Bible je unikátním projektem, který se v Olomouci již stal tradicí. Jedná se o ojedinělou událost, která má svůj počátek v Římě.

Letošní osmý ročník nemůže sice proběhnout ve standardní podobě (tedy způsobem, kdy se přihlásíte a v daný čas přijdete osobně na radnici do kaple Sv. Jeronýma), ale moderní technologie nám umožňují jednoduše pořídit nahrávky vašeho konkrétního textu, který jste si vybral(a), a z pohodlí vašeho domova je zveřejnit zde na webu. Následně takto odeslaná nahrávka bude přiřazena k Vámi vybranému času a čtení. Tímto způsobem můžeme vytvořit kompaktní skupinu těch, kteří se i letos do čtyřiadvacetihodinového čtení zapojí a naše město Olomouc bude tak moci i za této mimořádné situace být místem a městem, ve kterém bude Boží slovo zaznívat dnem i nocí. To vše v čase Svatého týdne. To vše v čase, který je poznamenán mnohými obavami, strachem, úzkostí a nejistotou v důsledku koronavirové nákazy.

Olomoucké čtení Bible pořádají České katolické biblické dílo, Římskokatolická farnost sv. Mořice a Dcery sv. Pavla (paulínky).

Čtení Bible 6.4.2020

Zaregistrujte se a pošlete nám svoji nahrávku

  • v níže uvedeném harmonogramu si vyberte úryvek a klikněte na tlačítko „Rezervovat“
  • vyplňte a odešlete rezervační formulář – po jeho odeslání obdržíte e-mailovou zprávu s odkazem pro nahrátí Vašeho čtení
  • nahrávku Vašeho čtení pořiďte a nahrajte předem (nejlépe do středy 8. 4.), zveřejněna bude až 9. dubna
  • na formátu nahrávky nezáleží – může to být audio nebo i video soubor
  • můžete si zarezervovat až 3 úryvky
  • necháme na Vás, zda v rámci četby uvedete i název kapitoly
  • letos čteme z liturgického překladu Bible
  • soubor můžete nahrát na tomto webu (speciální odkaz obdržíte e-mailem) nebo nám jej můžete poslat přes webové úložiště, např. Úschovna.cz
  • nevíte-li si rady, kontaktujte nás na e-mailu ctenibible24@gmail.com nebo tel. 776 575 975
  • chcete-li se zúčastnit tohoto čtení, ale pouze soukromě (bez zaslání jakékoliv své nahrávky), můžete si rezervovat vybraný úryvek a ten v uvedeném čase přečíst soukromě. I tímto způsobem se stanete součástí této čtyřiadvacetihodinové četby Bible v tomto roce