PAPEŽ FRANTIŠEK V PÁTEK UDĚLÍ MIMOŘÁDNÉ POŽEHNÁNÍ URBI ET ORBI

Papež František v neděli v poledne oznámil, že tento týden udělí mimořádně požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které se tradičně uděluje pouze v době Vánoc a Velikonoc. Vyzval také křesťany na celém světě, aby se ve středu v poledne středoevropského času zastavili a pomodlili se spolu Otčenáš v reakci na krizi týkající se nového koronaviru.
František to řekl ve své knihovně v Apoštolském paláci během nedělní modlitby Anděl Páně, kterou věřící mohli sledovat na internetu nebo v televizi.

Papež uvedl, že mimořádně požehnání Urbi et Orbi udělí v pátek večer z prázdného vatikánského náměstí sv. Petra. Náměstí je uzavřeno v rámci karantény v Itálii, která se snaží dostat pod kontrolu šíření koronaviru.

„Chceme reagovat na pandemii tohoto viru univerzálností modlitby, soucitu a láskyplnosti. Zůstaňme jednotní, „vyzval papež František.

Televize NOE Vám toto mimořádné požehnání přinese v přímém přenosu.